Līvānu novada iedzīvotāji tagad var lepoties ar daudz modernāku un mūsdienīgāku laboratoriju. Līvānu slimnīcas 1.stāva telpās atklāta SIA „Centrālā laboratorija” Līvānu filiāle. Uz laboratorijas atklāšanas pasākumu, kuru vadīja „Bez Tabu” vadītājs Juris Šteinbergs, pulcējās ne vien slimnīcas, bet arī Līvānu novada pašvaldības pārstāvji un garīdznieki, kuri jauno laboratoriju iesvētīja.


SIA „Centrālās laboratorijas” Līvānu filiālē strādās tie paši speciālisti, kuri veica darbu līdzšinējā laboratorijā, bet pakalpojumu klāsts būs daudz plašāks. Turpmāk iedzīvotāji varēs uz vietas veikt tādus sarežģītus laboratoriskus izmeklējumus, kādus agrāk bija jābrauc veikt uz Daugavpili vai Rīgu. Piemēram, varēs automātiski iegūt pilnu asins ainu, veikt imunoloģiskos testus, kā arī būs paplašināts bioķīmisko testu klāsts. Analīžu veikšanā tiks izmantota modernāka tehnika, ko investēs SIA „Centrālā laboratorija”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa stāsta: „Tuvāko mēnešu laikā tiks nomainīti visi analizatori, tiks uzliktas modernākas un jaunākas iekārtas, tiks instalēta laboratorijas informācijas sistēma, kas ir diezgan unikāla šobrīd Latvijai.”

Jaunā informācijas sistēma ražota Itālijā, un ar tās palīdzību tiks ievērojami atvieglots ārstu darbs, jo reģistrācija notiks automātiski. Savukārt iedzīvotāji varēs saņemt analīžu rezultātus savā e-pastā.
SIA „Centrālā laboratorija”, kas ir viena no lielākajām un modernākajām Latvijā, jau izveidojusi plašu filiāļu tīklu. Ieguldot līdzekļus laboratorijas Līvānu filiāles izveidē, uzņēmums cer, ka projekts atmaksāsies un dos labumu daudziem vietējiem iedzīvotājiem.
Lai attīstītos un nodrošinātu kvalitatīvu medicīnisko aprūpi, Līvānu slimnīca tuvākajā laikā plāno realizēt vēl citas idejas. Par vienu no tām stāsta slimnīcas direktors Vadims Krimāns: „Mums plānoti vēl dažādi projekti, viens no tiem, es domāju, būs realizēts jau nākošajos mēnešos – decembrī vai janvārī. Tā būs rentgena kabineta digitalizācija, kas dos iespēju uzņemt bildes un pārveidot tās digitālā veidā. Tas atvieglos darbu ārstiem, laborantiem un būs vajadzīgs arī visiem speciālistiem, kuri būs Rīgā. Viņi varēs saņemt e-pastā mūsu pacientu bildes.”
Gan ieviestie, gan vēl tikai iecerētie projekti vērsti uz slimnīcas attīstību, lai nodrošinātu iedzīvotājiem arvien ērtāku un kvalitatīvāku slimību diagnostiku un ārstēšanu.

Leave a Comment