SIA “Līvānu slimnīca” atskatoties uz aizvadītajām jau trijām vakcinācijas reizēm, kurās tika vakcinēti seniori vecumā virs 70 gadiem, secina, ka iedzīvotāju atsaucība ir liela un vakcinēšanās noritējusi gludi. Iedzīvotāji uz vakcināciju tiek aicināti, saskaņā ar iepriekšējās pieteikšanās sarakstiem, kurus pastāvīgi apkopo un nosūta Vakcinācijas birojs. Tikai daži no uzrunātajiem senioriem atsauca savu iepriekšējo gatavību vakcinēties un izvēlējās nogaidīt kādu laiku.

23.03.2021. vakcīnu saņēma 32 seniori (kopumā jau savakcinēti 102 seniori) jeb atbilstoši piegādāto AstraZeneca un MODERNA vakcīnu daudzumam tajā brīdī. Slimnīcā darbojas Vakcinācijas kabinets, un ir redzams, ka vakcinēties gribētāju skaits ir liels, tomēr šobrīd ir neliela pauze, gaidot nākamo vakcīnu pievedumu.

Tikmēr turpinās arī pašas slimnīcas Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas klientu vakcinācija, viena daļa saņēmuši pirmo poti, tādējādi iegūstot imunitāti pret saslimšanu ar COVID-19 infekciju. Arī slimnīcas darbinieki, kas pārslimojuši COVID-19 infekciju vai nav slimojuši, jau ir veikuši vakcināciju vai plāno to darīt tuvākajā laikā, lai iegūtu noturīgu imunitāti ilgtermiņā. Kopumā novērojumi liecina, ka viena daļa personāla vakcinējusies, un tas būtiski samazinājis saslimšanu gadījumu slimnīcas darbinieku vidū.

Atgādinām, ka iedzīvotājiem vakcinācijai iespējams pieteikties kādā no trīs veidiem:

– vietnē “manavakcina.lv”,

– pa tālruni 8989

– vai pie sava ģimenes ārsta.