Otrdien, 23. martā, SIA “Līvānu slimnīca” veiksmīgi uzsākusi plānoto vakcināciju Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļā. Pirmo AstraZeneca vakcīnas devu ir saņēmuši 12 sociālās aprūpes centra klienti.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un operatīvu vakcinācijas procesu, Līvānu slimnīcas Vakcinācijas kabineta darbinieki tam gatavojās jau laikus, precizēja vakcinējamo skaitu un izrunāja visus praktiskos jautājumus. Nozīmīgs atbalsts operatīvai procesa nodrošināšanai bija arī sociālās aprūpes centra darbinieki, kas palīdzēja organizēt vakcinējamo personu vakcinēšanu, kā rezultātā visi bija sagatavojušies vakcīnai! Vakcinētajām personām pēc noteiktā 8 nedēļu termiņa tiek plānota revakcinācija ar otro devu.

SIA “Līvānu slimnīca” Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas kolektīvs uzsver, ka vakcinēšanās ir svarīga, jo palīdz novērst slimības izplatīšanos sabiedrībā, turklāt tas praktiski ir vienīgais veids, kā pēc iespējas ātrāk varam atgriezties normālā dzīves ritmā. Ja liela daļa klientu ir vakcinēti, infekcijas slimībai ir grūti izplatīties. To dēvē par kolektīvo imunitāti. Vakcinācija var novērst slimību vai ievērojami samazināt jaunu inficēšanās gadījumu skaitu.

Vienlaikus SIA “Līvānu slimnīca” informē, ka arī pēc vakcinācijas jāievēro valdības noteiktie ierobežojumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.